Kursy i egzaminy na patent żeglarski – żeglarz jachtowy

Kurs żeglarski pozwala opanować umiejętności niezbędne do skutecznego podejścia do egzaminu na patent żeglarski.

Kurs żeglarski rozpoczynamy w niedzielę o godzinie 1700, a kończymy w piątek o 1700. W sobotę jest egzamin na patent żeglarski. Codziennie realizowane są dwa bloki zajęć praktycznych: przed i po południu. Nasz kurs żeglarski daje możliwość opanowania wszelkich czynności niezbędnych do bezpiecznego kierowania jachtem żaglowym. Zajęcia teoretyczne odbywają się również w dwóch blokach. Blok poranny to teoretyczne przygotowanie do zajęć praktycznych. Blok wieczorny obejmuje dwugodzinny wykład z kolejnych przedmiotów egzaminacyjnych. Po tak przeprowadzonych zajęciach patent żeglarski będzie bez problemu w zasięgu Twoich rąk!

Akwen na którym prowadzony jest kurs żeglarski

Ogonki Warunki szkoleniowe na jeziorze Święcajty są bardzo dobre. To duży obszar wody leżący w zasadzie na krańcu Wielkich Jezior Mazurskich. Zagląda tam mało jachtów. Akwen położony jest z dala od szlaków floty mazurskiej, dzięki czemu uczestnicy, którzy zapisali się na kurs żeglarski, mogą z dala od tłoku bardziej skupić się na bezpiecznym opanowaniu sztuki żeglowania. Na środku jeziora jest płycizna oznaczona znakami kardynalnymi oraz szlak żeglowny. Do końca życia zapamiętacie  ich oznaczenia. Przyda się nie jeden raz w samodzielnym pływaniu. Port jest schowany za półwyspem i osłonięty od wiatrów zachodnich i północnych, które przeważnie wieją w tym miejscu. Sprzyja to swobodnemu ćwiczeniu różnych manewrów portowych, których umiejętność jest niezbędna aby zdać egzamin na patent żeglarski.

Kurs żeglarski – jachty

Kurs żeglarski będzie prowadzony na kilku modelach jachtów, głównie na bardzo zwrotnych i prostych w obsłudze, jachtach typu Tango 730, 780. Wyposażone są one w silniki zaburtowe. Wybraliśmy ten model specjalnie, bo to najlepszy jacht szkoleniowy. Na wypasione, ciężkie jednoski, duże i trudne w manewrowaniu, będziecie sobie mogli pozwolić po zdanym egzaminie na patent żeglarza jachtowego. Nasze jachty szkoleniowe, ze względów bezpieczeństwa i Waszego komfortu, są oznakowane w specjalny sposób. Sami zobaczycie jak. Żeglarze rozpoznają to intuicyjnie z daleka.  To ułatwia nam naukę.

Obiad ok 1330. Przerwa na zawiązanie sadełka i naukę własną do 1500. Potem znów na wodę i ćwiczymy. Kolacja ok 1900.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *