W sezonie 2018 zapraszamy na szkolenia motorowodne na Mazury, pozwalające opanować umiejętności niezbędne do skutecznego podejścia do egzaminu na państwowy patent sternika motorowodnego.
Kurs praktyczny rozpoczynamy we wtorek o godzinie 16:00 w Wilkasach. Cena kursu obejmuje zajęcia praktyczne (minimum 1,5 godziny manewrowania jachtem motorowym) oraz dostęp do zestawu przykładowych pytań egzaminacyjnych obejmujących całą wiedzę teoretyczną potrzebną do skutecznego podejścia do egzaminu państwowego.
Akwen
Wilkasy Warunki szkoleniowe na jeziorze Niegocin są bardzo dobre. To duży obszar wody leżący w samym sercu Wielkich Jezior Mazurskich. Zagląda tam wiele jachtów. Przez akwen przebiegają szlaki floty mazurskiej, dzięki czemu kursanci mogą doświadczyć manewrowania szybką łodzią motorową w zgodzie z przepisami żeglugowymi. Port jest przystosowany dla jachtów motorowych, co sprzyja swobodnemu ćwiczeniu różnych manewrów portowych.
Jachty
Ćwiczyć będziemy na szybkiej łodzi motorowej, wyposażonej w silnik umożliwiający pływanie w stanie bezwypornościowym (w ślizgu).
Lokalizacja
W ośrodku można zaparkować samochód, zjeść posiłek, skorzystać z toalety, a wieczorem zrelaksować się w portowej tawernie.
Spotykamy się o 16:00, by już o 16:15 rozpocząć szkolenie.
Kadra
Kadrę szkoleniową stanowią uprawnieni i doświadczeni instruktorzy motorowodni, którzy stwarzają każdemu chętnemu możliwości nauczenia się wymagającej sztuki prowadzenia jachtu motorowego. .
Program szkolenia
Szkolenie będzie prowadzone według wytycznych Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego i obejmie zagadnienia związane z dowodzeniem, obsługą i manewrowaniem jachtem motorowym, w szczególności:
- kotwiczenie i cumowanie w różnych warunkach
- prowadzenie jachtu przy spotkaniu z innymi jednostkami i wyprzedzaniu
- wykonywanie manewrów: dojścia i odejścia od nabrzeża, alarm „człowiek za burtą”, pływanie kursem prostym i cyrkulacja
- właściwe kierowanie załogą oraz praca w charakterze członka załogi
- podstawowe prace bosmańskie
Po zakończonym szkoleniu każdy z uczestników będzie mógł podejść do państwowego egzaminu na patent sternika motorowodnego przed komisją właściwego podmiotu egzaminacyjnego, upoważnionego przez Ministra Sportu i Turystyki.